شروع بازسازی

گام اول: شروع بازسازی

نکته قابل توجه این است که باید قبل از هر گونه برنامه ریزی برای بازسازی منزل و محل کار، زمانی را در جهت شروع فرآیند بازسازی انتخاب نمایید. قدم بعدی این است که تصمیم بگیرید وسایل را منزل پوشانده و بازسازی انجام گردد و یا آنکه وسایل به محل دیگری منتقل گردد. بازسازی ضمن حفظ سازه ساختمان، در نگهداری و افزایش طول عمر مفید آن نقش موثری ایفا می کند. یکی از محاسن بازسازی خانه و بازسازی محل کار آن است که این امکان را به شما می دهد تا فضای داخلی را مطابق آنچه در نظر دارید تغییر دهید. این امر به شما کمک می کند تا علاوه بر ایجاد فضای بیشتر، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی شود. بازسازی خانه، طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی و اجرای روف گاردن، می تواند به دلایل مشخصی انجام شود. از مهمترین این عوامل می توان به، زیبایی هر چه بیشتر فضای داخلی، استفاده از تجهیزات مدرن و به روز جهت راحتی بیشتر، ایجاد فضاهای جدید به منظور راحتی و دسترسی بیشتر، اشاره کرد. به عبارت دیگر، بازسازی خانه و نوسازی فضای داخلی را می توان به تغییر چهره جدید با قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد تعبیر کرد. در جامعه امروز، با طیف وسیعی از محصولات و نوآوری های جدید در صنعت ساخت و ساز روبرو هستیم، که این دستاوردها، موجب علاقه افراد به سفارشی سازی خانه شده است و تمایل استفاده از وسایل مدرن و جدید به جای تاسیسات فرسوده و پر مصرف بیش از پیش افزایش یافته است.

گام دوم: برآورد هزینه

این مرحله یکی از مهم ترین مراحل انجام عملیات بازسازی می باشد. خرید مصالح ساختمانی نظیر کاشی و سرامیک، پارکت و … باید با توجه به ایرانی یا خارجی بودن کالا و نیز کیفیت محصول مورد توجه قرار گیرد. به عنوال مثال، هرچه کالای خریداری شده، از محصولات لوکس بازار تهیه شود، مسلماً هزینه تمام شده برای بازسازی افزایش می یابد. از طرف دیگر، کالاهای بی کیفیت نیز از طول عمر کافی برخوردار نبوده و ممکن است پس از مدت کوتاهی دوباره نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد و که در این صورت هم، در آینده به هزینه های بازسازی اضافه می گردد. این نکته در بازسازی منزل و محل کار، نمای ساختمان، اجرای ویلا، روف گاردن و دکوراسیون داخلی بسیار مهم است. به عنوان مثال در وسایلی نظیر لوله های توکار که در کف یا دیواره ساختمان تعبیه می شوند، خسارات بیشتری هم در پی دارد. لذا توصیه می شود از کالاهای با کیفیت خوب و قیمت مناسب در بازسازی استفاده شود.

گام سوم: در نظر گرفتن زمان بیشتر برای رویدادهای احتمالی

زمان بندی فرآیند بازسازی خانه و یا نمای ساختمان بر اساس سن بنا متغیر است. از این رو بازسازی ساختمان‌های قدیمی، می‌تواند، اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای را به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال، در هنگام شکافتن دیوار و یا کف، ممکن ترکیدگی لوله‌های آب اتفاق بیوفتد. به همین جهت زمان بندی بازسازی ساختمان به طور دقیق اعلام نمی شود و معمولا به صورت بازه زمانی اعلام می گردد. این نکته در خصوص طراحی و اجرای ویلا، دکوراسیون داخلی و روف گاردن نیز صدق می کند.

گام چهارم: اهمیت داشتن طرح سه بعدی

افرادی که بدون داشتن طرح، اقدام به بازسازی ساختمان می نمایند، به دلیل نداشتن طرح اولیه، معمولا بیشتر از چیزی که فکر می کنند متحمل هزینه می شوند. یکی دیگر از مزایای داشتن طرح، آن است که شما می توانید نمای تکمیل شده مکان بازسازی را پیش از شروع به کار مشاهده و روی آن تغییرات اعمال نمایید. بنابراین داشتن طرح سه بعدی در بازسازی خانه، نمای ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی روف گاردن و طراحی و اجرای ویلا، بسیار حائز اهمیت می باشد.

گام پنجم: فریب قیمت پایین‌

در بعضی مواقع مشاهده می شود افراد برای انجام بازسازی خانه و بازسازی محل کار، به دنبال طراحی با کمترین هزینه هستند. هرچند ممکن است با یک انتخاب ارزان تر، در ظاهر، در هزینه ها صرفه جویی کنند، اما نکته این است که به جهت انتخاب گزینه ای ارزان و بی کیفیت، به نتیجه مطلوب نخواهند رسید. حتی ممکن است در شرایطی، بازخوردهای بدتری را مشاهده کنند. بنابراین موجب می شود بابت همان پروژه، دوباره یا چندباره هزینه شود تا به شرایط مطلوب دست یابند. امروزه اکثریت افراد، بیش از هر زمان دیگری، نظم، هماهنگی و تناسب را حس کرده و درک می کنند. همچنین با توجه به افزایش سواد بصری مردم، از بازسازی خانه و بازسازی محل کار گرفته، تا طراحی و اجرای ویلا، روف گاردن و دکوراسیون داخلی، همگی بر روی ذهنیت مخاطب تاثیرگذار است. بنابراین یافتن افرادی که اقدام به طراحی و اجرای ارزان می نمایند، کار دشواری نیست.

گام ششم: احساس آرامش

فرض کنید در خانه‌ای زندگی می کنید که با مشاهده قسمت های مختلف خانه، احساس خوبی به شما دست نمی‌دهد. ممکن است تصور کنید این موضوع مهم نیست. در صورتی که اگر در خانه‌ خودتان، که محل آرامش است، روح نباشد، در بلند مدت، اثر منفی بر روی شما، خانواده و زندگی‌تان می‌گذارد. اولین چیزی که برای حل این مشکل، به ذهن می رسد، خرید خانه جدید و یا نقل مکان به جای بهتری است. اما اگر منطقی به موضوع نگاه کنید، متوجه می شوید که بهترین روش، بازسازی خانه است. در بازسازی خانه و یا طراحی دکوراسیون داخلی، به دلیل انعطافی که در تغییر نقشه منزل و انتخاب جنس و کیفیت متریال دارید، موجب می شود، خانه را مطابق با میل و سلیقه خود بازسازی کنید و در پایان از آن لذت ببرید. در حالی که اگر خانه‌ی جدیدی را برای زندگی انتخاب کنید، باید مطابق سلیقه سازنده خانه، در آنجا زندگی کنید.

گام هفتم: افزایش بهای خانه بازسازی شده

اگر بنا به دلایلی، قصد آن را دارید که در آینده خانه خود را اجاره دهید و یا به فروش برسانید، بازسازی خانه و یا طراحی دکوراسیون داخلی، باعث می شود در افزایش قیمت خانه شما، تاثیر به سزایی داشته باشد. بنابراین طبیعی است که مشتری یا مستاجری که منزل شما را انتخاب می‌کند، احساس کند این منزل، از جاهای دیگری که قبلاً دیده زیباتر است.

آرامیسخدمات ماتماس با ما