بازسازی چیست؟

هرگونه تغییر در ساختمان ها که با هدف بهبود وضع موجود انجام می گیرد را بازسازی گویند. امروزه بازسازی سازه ها در بیشتر کشورهای جهان رواج یافته و طرفداران زیادی پیدا کرده است. در بیشتر مواقع بازسازی برای تبدیل بافت فرسوده به سازه ای جدید و به روز انجام می شود و به ساختمان قدیمی جلوه می بخشد. همچنین ممکن است یک ساختمان به سلیقه خریدار نباشد و یا مالک سازه برای افزایش استحکام آن تصمیم به بازسازی بگیرد.

در بازسازی ساختمان ها دو بعد وجود دارد: بازسازی کلی و بازسازی جزئی

در بازسازی کلی مالک ساختمان تصمیم به تغییراتی بنیادین گرفته و کل طراحی داخلی آن را تغییر میدهد اما در بازسازی جزئی صرفا شاهد تغییرات کوچک در ظاهر سازه و تزئینات آن و اصلاح آنها هستیم. گروه الماس آرامیس با سال ها تجربه با در نظر گرفتن خواسته های مشتریان هرگونه خدمات در زمینه نوسازی و بازسازی انواع ساختمان ها را به مشتریان خود ارائه می دهد.

در بازسازی ساختمان ها موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

هزینه های پروژه بازسازی

یکی از دغدغه های کارفرمایان، هزینه انجام عملیات بازسازی ملک می باشد. معمولا مشتریان تمایل دارند تا تخمینی مناسب از کل هزینه های موردنیاز عملیات بازسازی خود داشته باشند تا برنامه ریزی مالی داشته باشند و یا تغییرات را متناسب با بودجه موردنظر نمایند. مادر الماس آرامیس معتقد هستیم که تخمین این هزینه بر خلاف آنچه بیشتر همکاران ما انجام میدهند، از طریق تلفن و بدون بازدید از محل امکان پذیر نیست. این روش تخمین هزینه معمولا ناشی از کم تجربگی شرکت پیمانکار بوده و عواقب بعضا جبران ناپذیری برای کارفرما به دنبال خواهد داشت.

شرکت الماس آرامیس با دعوت مشتریان به جلسه حضوری در محل پروژه و دریافت اطلاعات و خواسته های مشتری، اقدام به نیاز سنجی دقیق می نماید. در نتیجه بعد از بررسی لوکیشن، هزینه پروژه با تلورانس ده درصد به کارفرما اعلام میشود تا برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

مدت زمان مورد نیاز بازسازی

یکی دیگر از نکات مهم که گروه الماس آرامیس در ابتدا و قبل از اجرای کار به مشتریان اعلام میدارد این است که بازسازی نیاز به صبر و حوصله دارد. زمان ارائه شده به مشتریان به صورت تخمینی است و بر اساس میزان تغییرات برآورد می شود. بازسازی آپارتمان ها و برج ها به دلیل وجود همسایگان و حفظ آرامش آنان چالشی تر است. در نظر گرفتن آرامش همسایگان، برنامه ریزی برای انجام فعالیت های تخریبی بازسازی در زمان های مناسب، عدم استفاده از آسانسور برای حمل بار و نظافت راه پله ها از مسائلی است که الماس آرامیس به آن ها دقت می نماید و ممکن است مدت زمان بازسازی را دستخوش تغییرات اندک نماید. این در حالی است که تمامی موارد فوق توسط خود گروه الماس آرامیس پیگیری و مدیریت می شود و هیچ گونه مزاحمت و بار فکری بر دوش کارفرمایان قرار نمی گیرد.

توجه به اورهال تاسیسات

نکته دیگر  که مشتریان، در جریان یک پروژه بازسازی، باید به آن توجه کنند، شریان های حیاتی یک سازه یعنی تاسیسات الکتریکی و مکانیکی ساختمان است. در بازسازی حتی در صورت عدم جابه جایی تیغه ها و دیوارها، همواره پیشنهاد می شود که اورهال در خصوص لوله کشی آب و فاضلاب و سیم کشی های برق انجام شود تا نیازهای دهه های آتی را پاسخگو باشد.